ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΔΡΑΣΕΙΣΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΛΟΙΠΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣΜΑΘΗΤΕΣΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Χριστουγεννιάτικο Bazaar 2023

Το Χριστουγεννιάτικο παζάρι του Σχολείου μας είναι εδώ και πολλά χρόνια ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής των παιδιών. Είναι ο δικός τους τρόπος να γιορτάσουν τα Χριστούγεννα στο σχολείο τους με τους αγαπημένους τους φίλους και συμμαθητές.

Έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο Bazaar απόψε βράδυ Πέμπτης 21 Δεκεμβρίου στον προαύλιο χώρο του κτίριου της Περιφερειακής Ενότητας Κεφαλλονιάς,σε μια αγαστή συνεργασία του Συλλόγου Καθηγητών με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.Καταπληκτικά χειροποίητα χριστουγεννιάτικα στολίδια, ημερολόγια και σημειωματάρια, χριστουγεννιάτικες κατασκευές από τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου και τις μαμάδες έγιναν ανάρπαστα, ενώ την παγωνιά μας συντρόφευσε ζεστή σοκολάτα και τσάι που μας πρόσφεραν ευγενικά οι καθηγητές του σχολείου και τους ευχαριστούμε.

Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα

(φωτ. υλικό και κείμενο από το kefaloniastatus.gr)